Aranżacja w dobrym stylu – rola dekoracji w domowym zaciszu

W naszych domach chcemy czuć się komfortowo, więc dbamy o aranżację i estetykę wnętrz. Szukamy mebli i dodatków, które będą dobrze korespondowały z naszym wyczuciem stylu. W końcu dom to nasza wizytówka. Jego ogólny design może wiele o nas powiedzieć. Ważnym miejscem jest kuchnia i pokój dzienny. Często te dwa pomieszczenia stanowią jedną otwartą przestrzeń. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Z pewnością wynika to z faktu, że możemy osiągnąć imponujące efekty w aranżacji na tak sporej przestrzeni. To duże pole do popisu dla osób, które chcą wykazać się inwencją.

Salon i kuchnia – jak uzyskać efekt spójności?

Ponieważ najwięcej czasu spędzamy w salonie połączonym z kuchnią i również tutaj zapraszamy gości, zależy nam na reprezentacyjnym charakterze tego wnętrza. Warto więc wybrać eleganckie meble wykonane z dobrych materiałów. To pewność, że pozostaną odporne na presję czasu i zmieniające się trendy. Moda w aranżacjach to bardzo szeroki potencjał. Można powiedzieć, że możliwości są nieograniczone. Każdy nurt stylistyczny ma grono zwolenników. Minimalizm, styl skandynawski, industrialny czy retro to tylko niektóre z nich. Mogą stanowić dla nas dobre źródło inspiracji.

Trzeba jednak powiedzieć, że klasyka to niemal zawsze dobry wybór. Neutralne kolory, ponadczasowe wzornictwo i dbanie o spójność pozwolą nam uzyskać harmonijny efekt pełen klasy. Takie wnętrza przez długie lata wyglądają świetnie, a jeśli będziemy mieli ochotę na zmiany czy kupienie barwnych dodatków to jak najbardziej takie urozmaicenie będzie mile widziane i nada spersonalizowanego charakteru. Chodzi tu więc o zachowanie proporcji. Kiedy potrafimy zaaranżować wnętrza z umiarem, na pierwszy plan wysuwa się prostota, w której zawsze tkwi wielka siła.

Zobacz także: https://glamstyle.pl/kuchnie-w-modnych-kolorach/

Meble kuchenne – określ kolor i rodzaj wykończenia

Warto poświęcić czas na przemyślenie zabudowy kuchennej. To najbardziej dominujący element designu. Wiele osób wybiera meble na wymiar, ponieważ to sprytne wykorzystanie przestrzeni. Mogą wyglądać bardzo efektownie. Część osób decyduje się na szafki w dwóch wariantach kolorystycznych. Górne szafki mogą być białe z matowym wykończeniem, a dolne w intensywnym odcieniu szarości. To trend, który możemy coraz częściej dostrzec w zrealizowanych projektach. Trzeba jednak pamiętać, aby każdy element wyposażenia dobrze współgrał z całością. Należy wybrać bazowe kolory i konsekwentnie trzymać się projektu – nawet jeśli jest tylko w naszej głowie.

Warto pomyśleć również o detalach, ponieważ drzemie w nich wielka siła. To właśnie one dodają wnętrzom wyrazu. Jednym z takich praktycznych elementów dekoracyjnych są gałki do szafek. Staną się intrygującym akcentem idealnie pasującym do prostych mebli. Mogą być niczym biżuteria w stylizacji – nie dominuje, ale podkreśla charakter i upiększa. Dobrze dobrane gałki do szafek to prawdziwa esencja dobrego smaku. Ten element ozdobny zmienia oblicze nawet bardzo skromnych mebli. Trudno znaleźć dla nich lepszą alternatywę.

Siła dekoracji – inspirujące i intrygujące

Uchwyty do szafek zdobią i przyciągają uwagę, mimo że są oczywistym szczegółem w aranżacji. Myślimy o nich jako o funkcjonalnym dodatku, który może ułatwić naszą codzienność w kuchni. Wydaje się, że nie ma w nich nic odkrywczego, ale dużym błędem byłoby marginalizowanie ich wyboru. Z całą pewnością, powinny harmonizować z całością. Jeśli wybieramy gałki w kolorze złotym lub srebrnym – dobrze jest jeśli ta barwa będzie nawiązaniem do innych akcentów w kuchni w tej kolorystyce. Może więc warto dokompletować osłonki na doniczki w tym samym kolorze – zwłaszcza jeśli rośliny zajmują ważne miejsce w naszym domu i lubimy je eksponować. To sposób na to, aby błyskawicznie nadać wnętrzu szyku i elegancji. Wcale nie musi oznaczać to kosztownych rozwiązań. Z pewnością niejednokrotnie przekonaliśmy się, że dobre pomysły bywają bardzo przyjazne dla naszych portfeli.

Kiedy więc przed nami aranżacja, warto przemyśleć każdy szczegół i nie pozostawiać przypadkowi nawet z pozoru nieistotnych szczegółów. W końcu w domu spędzamy bardzo dużo czasu, a niekiedy również pracujemy w nim w trybie home office – tym bardziej trzeba stworzyć sobie przestrzeń, która będzie sprzyjała kreatywności i koncentracji. Estetyka ma więc ogromne znaczenie – wpływa na nasze poczucie komfortu i na to, że czujemy się pod własnym dachem bezpiecznie i swobodnie. Im bardziej dopasujemy domową przestrzeń do swojego stylu życia, tym większą mamy satysfakcję z przebywania we własnej enklawie spokoju i piękna.

Szukasz gałek lub uchwytów do swoich szafek? Odwiedź: Dot Manufacture