Czym są przylgi kurierskie C5 i gdzie się je stosuje?

przylga kurierska

Rosnąca jakość usług kurierskich zachęca do wysyłania przesyłek i paczek na krótsze lub dłuższe dystanse. Przygotowanie takiej przesyłki staje się coraz łatwiejsze – klienci mogą ten proces zautomatyzować i uprościć dzięki różnym akcesoriom. Są one dostępne w sprzedaży, przy czym warto stawiać na produkty oryginalne.

Koszulki na listy przewozowe i inne udogodnienia

Przesyłki i paczki są w różny sposób zabezpieczane. Obecnie prawie wszystkie są obsługiwane przez elektroniczne systemy, więc osobiste czytanie danych adresowych zastępuje sprawdzanie kodu urządzeniem. Przydatne okazują się przylgi kurierskie C5, które umieszcza się na kopercie czy opakowaniu. Zabezpieczają kod przed zniszczeniem.

Foliopaki kurierskie to przykład produktu o podobnej funkcji. Chodzi o właściwe zabezpieczenie paczki i treści odczytywanych przez system. Folia powinna być łatwa do nałożenia, bo większość prac automatyzuje się dla szybszych efektów. Stosuje się też różnego rodzaju koperty, zwykłe lub takie wyposażone w folię bąbelkową.

Koperty kurierskie kangurki – wyposażenie kuriera

Wiele tego typu akcesoriów można kupić bezpośrednio w firmie kurierskiej, z której usług zamierza się skorzystać lub u producenta opakowań i dodatków. Godna polecenia jest np. firma Pakujemy-PL, z której ofertą warto zapoznać się nawet niezbyt często dokonując wysyłek. Jest bogata w akcesoria zabezpieczające i ułatwiające pakowanie.

Trzeba pamiętać, że choć paczki powinno się pakować jak najlepiej i tak, by nie doszło do ich uszkodzenia po drodze, niektóre firmy mają własny regulamin. Może zdarzyć się, że np. folia stretch czarna mimo licznych zalet nie jest dopuszczona do użytku. Firmy zabraniające tego tłumaczą się jej zbyt dobrym przyleganiem do taśm przesyłowych.

Koperty z folią bąbelkową i naklejki foliowe

Dla bezpieczeństwa przesyłek warto zastosować np. kopertę z folią bąbelkową. Zawartość będzie wtedy chroniona przez powietrze zawarte w bąbelkach. Adres lub dokument zawierający dane można włożyć w specjalne koszulki na listy przewozowe. Robi to też kurier, jeśli to on przygotowuje tego typu treści.

Podsumowując, przylgi kurierskie i inne akcesoria służą do lepszego zabezpieczania paczek przewożonych przez kurierów. Warto z nich korzystać, żeby nie doszło do uszkodzenia przesyłek po drodze.