Jak i po co chronić biuro?

ochrona biura

Każda firma, która posiada biuro oraz administruje różnego rodzaju danymi wrażliwymi lub danymi strategicznymi narażona jest na problemy ze strony złodziei lub szpiegów przemysłowych, konkurencji. Jak i po co chronić się przed takimi problemami?

Ochrona danych wrażliwych, finansowych, medycznych, strategicznych czy kluczowych z punktu widzenia firmy projektów powinno być podstawowym zadaniem oraz zadaniem, które trzeba zrealizować. Na szczęście obecnie mamy bardzo dużo możliwości na to, aby chronić zarówno majątek firmy, jak również dane, w których jest posiadaniu.

Klatka Faradaya

Klatka Faradaya jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które pozwala w naprawdę skuteczny, bezproblemowy, komfortowy i nowoczesny zabezpiecza najbardziej wrażliwe pomieszczenia, które z punktu widzenia firmy są strategiczne. Z wykorzystaniem takiej klaki można chronić przede wszystkim tajne kancelarie, pomieszczenia specjalne, pomieszczenia zarządu, sale konferencyjne, a także serwerownie. Działanie klatki Faradaya zabezpiecza przez ekranowaniem, filtrowaniem, podsłuchiwaniem oraz działaniem elektrostatycznym, które może uszkodzić elektronikę (serwery), a tym samym firma może stracić dane.

Zobacz także: http://rytmdnia.pl/ochrona-danych-wrazliwych-dlaczego-jest-wazna/

Ochrona internetowa serwerów i komputerów

Tego rodzaju ochrona jest również bardzo ważna. Informacje zapisane na serwerach firmy stanowią często ogromną wartość i mogą być w łatwy sposób wykorzystane przeciwko firmie. Tu sprawdzi się więc dedykowane, oryginalne oprogramowanie. Powinno być ono również zainstalowane w komputerach pracowników. Jednocześnie warto zainwestować w odpowiednie procedury, które zapobiegną np. kradzieży komputerów.

Fizyczna ochrona

Jest również ważna i obejmuje szereg działań. Wśród najważniejszych można wymienić:

– instalacje alarmu, monitoringu,
– wynajęcie ochrony,
– posiadanie sprawnego systemu ppoż.,
– ograniczenie dostępu do pomieszczeń strategicznych firmy,
– stosowanie kart dostępu.

Fizyczna ochrona jest bardzo ważna i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość. Działa również prewencyjnie i zdecydowanie odstrasza potencjalnych złodziei. Oczywiście rozwiązania powinny być dopasowane do specyfikacji firmy, jej wielkości, branży, w której działa. Dzięki temu zdecydowanie unikniemy problemów.