Książki na jesienne wieczory – co wybrać?

Książki na jesień

Jesień to taka pora roku, którą się uwielbia, albo nienawidzi. Jesienią nie brakuje chłodnych, deszczowych dni, kiedy ochota na wyjście spod koca spada do absolutnego minimum. Do tego dochodzą coraz dłuższe wieczory, które są idealnym momentem na nadrobienie książkowych zaległości. Dobra książka na jesienne wieczory to taka, od której nie będziemy mogli się oderwać, choć na kilka gatunków warto zwrócić szczególną uwagę. Zatem jaka lektura na długie wieczory z gorącą herbatą w ręku?

    1. Książki na jesień: powieści kryminalistyczne

Nic tak nie wciąga jesiennym wieczorem jak lekko napisany kryminał. Wbrew pozorom umiejętność zbudowania idealnej struktury powieści z gatunku kryminałów posiadło tylko niewielu twórców w Polsce i na świecie. Cała trudność polega na przyciągnięciu uwagi czytelnika i pokierowaniu fabułą w taki sposób, aby czytający nie potrafił jednoznacznie przewidzieć zakończenia. Powieści kryminalne z elementami thrillera idealnie nadają się na jesienną lekturę – mroczny klimat ponurej, jesiennej aury wprawia w odpowiedni nastrój, przez co znacznie łatwiej wpaść w wir fikcyjnych wydarzeń na łamach książki.

Zobacz także: https://walkiria.com.pl/jak-kreatywnie-spedzac-czas-z-dzieckiem/

    1. Książki na jesień: powieści erotyczne

Powieści erotyczne jeszcze przed kilkunastoma laty kojarzyły się tylko i wyłącznie z tanimi romansidłami, głównie Harlequinami, którym często brakowało polotu czy oryginalnego charakteru. Koncept erotyków na zawsze zmieniła seria powieści od amerykańskiej pisarki E.L. James, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Ciemniejsza strona Greya”, „Nowe Oblicze Greya”, „Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana” oraz „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana” na nowo zdefiniował gatunek powieści erotycznych, do których wiele kobiet ciągle wraca. Były to pierwsze tak odważne erotyki, których lektura wprawiała w niemałą ekscytację, przez co idealnie nadają się na deszczowe, wręcz depresyjne jesienne wieczory. Losy Anastasii Steele i Christiana Greya trzymają nieustannie trzymają w napięciu, a przy tym podkręcają libido.

    1. Książki na jesień: poradniki lifestylowe

Każdy moment jest dobry, aby wnieść do swojego życia nieco urozmaicenia i spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy. W tym niezwykle pomocne są poradniki lifestylowe, które są doskonałą propozycją na długie, jesienne wieczory. Czytając książkę o tematyce psychologicznej czy coachingowej można nabrać więcej dystansu i dążyć do samodoskonalenia, tak istotnego w rozwoju każdego człowieka. Książki o tematyce lifestylowej to jednak nie tylko sama praktyczna wiedza – niektóre z przymrużeniem oka traktują o prozie życia codziennego, co pozwala się zrelaksować i bardziej wyluzować.