Który składnik pielęgnacyjny w prezencie dla córki, mamy, babci?

Składniki pielęgnacyjne kosmetyków

Od wielu lat na szczycie najczęściej wybieranych prezentów (oprócz słodyczy) królują kosmetyki. Jednak sklepowe półki uginają się od produktów pielęgnacyjnych co niestety utrudnia dokonanie dobrego wyboru. Co zrobić aby prezenty kosmetyczno – pielęgnacyjne, które kupujemy były trafione i nie tylko najbliżsi, ale również ich skóra  była nam za nie wdzięczna?

Sztuka wyboru

Zanim wybierzemy konkretną markę, rodzaj produktu czy jego zapach zastanówmy się nad potrzebami skóry obdarowywanego, a następnie wybierzmy odpowiedni składnik, który będzie odpowiedzią na te potrzeby. Starajmy się podejść do każdej osoby indywidualnie bez generalizowania. Obserwujmy lub po prostu zapytajmy o codzienną pielęgnację i ewentualne problemy ze skórą. Nie każda nastolatka ma trądzik i nie każda skóra dojrzała jest przesuszona… choć w dużym uproszczeniu dobry krem nawilżający skórę można uznać za prezent doskonały i uniwersalny. Co równie ważne – świadomie wybierajmy dobrej jakości produkty. Lepiej wybrać jeden produkt o dobrym składzie i aktywnych składnikach o odpowiednio wysokim stężeniu niż kilka tańszych, w których znajdują się śladowe ilości pożądanych substancji, lub cząsteczki są zbyt duże aby penetrować skórę i w efekcie nie mają prawa zadziałać. A więc co wybrać?

Retinol – także dla zbuntowanej skóry nastolatki

Tak jak wspominaliśmy, nie każda nastolatka walczy z trądzikiem, ale wiek dojrzewania stoi pod znakiem niestabilnej gospodarki hormonalnej, która niestety często wpływa na powstawanie niedoskonałości skóry czy nadmiernej produkcji sebum. Na szczęście jest jeden składnik, który przy zachowaniu odpowiednich zasad stosowania potrafi zdziałać cuda – to retinol. Retinol choć znany i kojarzony ze swoich właściwości przeciwzmarszczkowych – doskonale „naprawia” skórę również z trądzikiem młodzieńczym! Jest w stanie poprawić jakość skóry poprzez: zmniejszenie tendencji do tworzenia się wyprysków, oczyszczenie i zwężenie porów i regulację ilości wydzielanego sebum, ale też przyspiesza procesy tworzenia się nowych komórek skóry i niweluje przebarwienia. Młoda ale też starsza skóra z „młodzieńczymi” problemami z pewnością podziękuje Ci za Serum Everlasting Pure Skin od Oxynergy Paris z retinolem, zawierające również witaminy E i C, wyciągi z lukrecji, borówki, olej z dzikiej róży i wiele innych dobroczynnych składników.

Dla świadomej 25+ – kwas hialuronowy

Nawet jeśli w wieku 25 lat czujemy nastoletnią radość życia nasz zegar biologiczny tyka i nasza skóra rozpoczyna proces starzenia. Bez względu na to czy tego chcemy czy nie. Zarówno świadomym jak i nieświadomym tego faktu polecamy zatem profilaktykę anti-aging. Produkty pielęgnacyjne z zawartością kwas hialuronowego to doskonały sposób na profilaktykę przeciwstarzeniową i likwidowanie powstałych już pierwszych objawów starzenia się skóry. Aby spowolnić proces starzenia się skóry należy zapobiegać jej odwodnieniu, które  przyspiesza powstawanie zmarszczek czy utratę jędrności. Produkty pielęgnacyjne z kwasem hialuronowym, które przyniosą oczekiwane rezultaty powinny zawierać kwas o zróżnicowanej masie cząsteczkowej: ultramałej, małej, średniej i dużej aby każda z nich mogła przedostać się na inny poziom skóry i tam efektywnie działać. Kwas hialuronowy ma właściwości przyciągające i magazynujące wodę, jeśli jego cząsteczki będą za duże, zatrzymają się one na naskórku i wyciągną wodę z głębi skóry. A przecież zależy nam na dokładnie odwrotnym działaniu. Jednym z produktów zawierających odpowiednio dobrane wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego jest Hyaluronic Drops marki Fusion Mesotherapy – niewiarygodnie silnie nawilżający krem całodobowy z technologią “water drop” zamykający kropelki wody w głębi skóry i przynoszący doskonałe ultranawilżenie.

Druga młodość dla 50+  – komórki macierzyste

Kiedy nie możemy się już wyprzeć faktu, że nasza skóra posiada widoczne oznaki starzenia, zauważamy negatywne tego skutki w postaci zmarszczek i utraty elastyczności, to znak, że nasze komórki macierzyste w skórze straciły swoją żywotność, co objawia się gorszą kondycją skóry. Co zrobić aby ponownie pobudzić je do działania? Można stymulować ich wzrost zawartością roślinnych komórek macierzystych, która chroni również przed działaniem wolnych rodników czy innych czynników mogących doprowadzić do uszkodzenia DNA. Umożliwia również regenerację i odnowę naskórka. Ponadto zawartość roślinnych komórek macierzystych przedłuża życie fibroblastów, odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki niej skóra pozostaje dłużej jędrna i gładka. Zawartość roślinnych komórek macierzystych znaleźć można w ultra-odżywczym kremie na noc marki Medex Bio Science Cosmetics – Krem de Reveil zawierającym naturalny „kod młodości”, który zwiększa komunikację pomiędzy komórkami naskórka z ich bezpośrednim otoczeniem, pobudzając niezbędny dialog między fibroblastami skóry właściwej, a keranocytami w naskórku. Co to oznacza? Przede wszystkim linie mimiczne i zmarszczki ulegają niewiarygodnej redukcji. Czy to nie prezent doskonały?

Mamy nadzieję, że wybór prezentów pielęgnacyjno-kosmetycznych z naszym przewodnikiem ułatwi wywołać radość u obdarowywanych jak i dokonać dobrego wyboru obdarowującym.