3 powody, dla których klienci e-commerce najchętniej zamawiają do Paczkomatu®

wysylanie paczek

W obecnych czasach ludzie bardzo często stawiają na wygodę. Jest to spowodowane ich szybkim trybem życia, w którym muszą umieć znaleźć czas na wszystko. Jedną z takich rzeczy są zakupy przez internet, które można robić z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Jeszcze bardziej zależy im też na wygodnym sposobie dostarczania paczek. Z pomocą przychodzą Paczkomaty® InPost!

Skąd wzięła się popularność zakupów online?

Zakupy w sklepach internetowych z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Firmy często przechodzą na sprzedaż online, ponieważ mogą w ten sposób dotrzeć do o wiele większej liczby klientów, niż byłoby to możliwe w kanałach stacjonarnych. Jest to również ogromny plus dla osoby kupującej, która dzięki temu zyskuje duży przekrój produktów bez wychodzenia z domu i może przebierać w asortymencie wielu sklepów online. Sprzedawcy bardzo często oferują też klientowi szereg usług, z których ci mogą skorzystać, jak na przykład zakup na raty też czy możliwość błyskawicznego reklamowania zakupionych produktów. Dbają też o to, by zakupione produkty trafiły jak najszybciej do klienta.

Internetowy handel detaliczny – definicja mówi o sprzedaży, która nastawiona jest na szeroki wybór produktów i dopasowanie ich do klienta oraz jego potrzeb bez wychodzenia z domu. Główne zadanie sklepu to zapewnienie klientowi wszelkich udogodnień wynikających ze sprzedaży online, takich jak np. tania i szybka wysyłka za pomocą usługi Paczka E-commerce InPost.

Paczkomaty® – najwygodniejsza metoda dostawy

Dlaczego Paczkomaty® to jedna z najczęściej wybieranej formy dostawy przez klientów? Powodów jest co najmniej kilka.

  1. Paczkomaty® są eko! Wielu nabywców zwraca dziś uwagę na kwestię ochrony środowiska. InPost jest firmą, która decyduje się na rozwiązania przyjazne planecie. Sama idea Paczkomatów® jest ekologiczna – wiele paczek dostarcza się do jednego miejsca. Kurierzy robią to coraz częściej za pomocą elektrycznych aut, które nie emitują spalin i ograniczają zanieczyszczenie powietrza. Takie połączenie to zdecydowanie ogromny plus dla środowiska!
  1. Zamawiając swoje zakupy do Paczkomatu®, możesz wybrać ten, który odpowiada Ci najbardziej i znajduje się blisko Twojego domu – lub też taki punkt, który mijasz w drodze do pracy. Paczkę możesz odebrać wtedy, kiedy tylko zechcesz. – na jej odbiór masz 48 godzin. Za drobną opłatą możesz także wydłużyć czas odbioru o dodatkową dobę. Zwalnia Cię to z konieczności oczekiwania na kuriera i pozwala na swobodne ułożenie planu dnia.
  1. Nie można zapomnieć także o czasie, w jakim otrzymasz swoje zakupy zamówione do Paczkomatu®. Jeśli zdecydujesz się na taką formy dostawy, zyskujesz pewność, że dostaniesz swoją paczkę błyskawicznie. Przeszkodą nie jest nawet weekend: InPost dostarcza przesyłki także w soboty i niedziele.

To tylko niektóre powody, dla których klienci sklepów online decydują się na zamawianie do Paczkomatu®. Ten szybki sposób dostarczania zakupów to coś, czym zdecydowanie warto się zainteresować!