Blaty kuchenne – na jaki materiał postawić?

Blat kuchenny jest niezwykle istotną częścią tego pomieszczenia, która ma istotny wpływ na jego wygląd, ale też na jego funkcjonalność. Tutaj naprawdę wiele zależy od tego z jakiego materiału wykonany został blat. Jest to kwestia absolutnie kluczowa i najważniejsza. Gdzie znajdziemy dobre blaty kuchenne i na jaki materiał warto postawić?

Gdzie znajdziemy dobre blaty kuchenne?

Chcąc znaleźć dobre blaty kuchenne w Gdańsku powinniśmy w tym celu użyć internet, by przejrzeć oferty firm, które zajmują się ich produkcją. Te potrafią być naprawdę zróżnicowane, gdyż poszczególni producenci specjalizują się na przykład w szczególnych materiałach, czy też stylach wykonania blatu.

Jedną z ciekawych firm, w której zamówimy blat kuchenny jest przedsiębiorstwo ABO Hurtownia Płyt. Specjalizuje się ono nie tylko w blatach kuchennych, ale też innych hurtowniach meblowych i wyspecjalizowało się w tworzeniu bardzo trwałych blatów, które są w stanie wytrzymać naprawdę wiele lat w kuchni, która jest jednak dość trudnym środowiskiem.

Z jakiego materiału warto wykonać blat kuchenny?

Istnieje naprawdę wiele różnych materiałów, które są wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych. Mowa tu o różnego rodzaju kamieniach, marmurze, czy też płytach. Wbrew pozorom naprawdę ciekawym wyborem mogą być surowe płyty wiórowe. Nie są one wcale tak nietrwałe, jakby się to mogło wydawać, a zdecydowanie pozytywnie wyróżniają się swoją naprawdę rozsądną ceną na tle innych blatów kuchennych.

Blaty kuchenne z surowej płyty wiórowej są dokładnie wycinane i mają odpowiednią grubośc, by z powodzeniem stosowac je właśnie w kuchni. Są one ponadto przygotywywane w specjalny sposób, tak by wytrzymać lata w kuchni, gdzie będą musiały znosić między innymi wysokie temperatury, czy też wilgotność. W tym celu stosuje się specjalny laminat, którym pokrywany jest blat kuchenny. Ponadto na przedzie blatu można spotkać specjalny pasek zabezpieczający dodatkowo blat przed wilgocią, a pod profilowanym brzegiem montowany jest również silikonowy pas.