Dobra dieta i aktywność fizyczna. Dwa proste kroki do odpowiedniej wagi

dieta

Przechodząc na wybraną przez nas dietę powinniśmy również zadbać o to, aby jak najbardziej postawić na systematyczną aktywność fizyczną. W procesie odchudzania te dwie rzeczy są ze sobą powiązane i zależne od siebie. Wyłącznie dietą nie pozbędziemy się nadprogramowych kalorii, dlatego wszystko powinniśmy spokojnie przemyśleć oraz skorzystać z pomocy specjalistów, w tym dietetyka, które w całym procesie odchudzania jest niezwykle ważny.

Chcąc kompleksowo zadbać o siebie przede wszystkim musimy podjąć działania, które będą zmierzać do wyeliminowania wszystkich złych nawyków żywieniowych, rezygnacji z nałogów, jak również braku aktywnego trybu życia.

Powinniśmy zadbać o to, aby w naszym codziennym życiu wygospodarować tyle czasu, aby mieć chwilę dla siebie, realizować własne potrzeby. Kluczem jest odpowiedni podział obowiązków, systematyczność, brak odkładania rzeczy „na później”, regularne badania. Musimy również zadbać o wypoczynek, gdyż jest on równie ważny. Dietetyk jest tym właśnie specjalistą, który pomoże nam określić własne potrzeby, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania, w tym dietę, która jak najbardziej odpowie na nasze potrzeby.

Odpowiednia dieta – klucz do sukcesu

Dieta jest niezwykle ważna. W skali nawet jednego miesiąca spożywamy znaczące ilości jedzenia, ma to więc bardzo duży wpływ na to, jak będziemy wyglądać, jaka będzie nasza waga, sylwetka, przede wszystkim również samopoczucie.

Wybór dobrego dietetyka powinien być przemyślany. Pomoc specjalisty, który ma dużą wiedzę otrzymamy w https://fizjo-clinica.pl/.

Dieta:

– musi być różnorodna,
– zawierać posiłki, które są bardzo dobrze zbilansowane,
– zawierać odpowiednią ilość kalorii,
– być dopasowana do naszego stylu życia, między innymi pracy czy wieku,
– być dopasowana między innymi do chorób, na które cierpimy i leków, które przyjmujemy.

Zobacz także: https://rytmdnia.pl/jak-w-3-prostych-krokach-zadbac-o-sylwetke-na-wiosne/

Aktywność fizyczna

Ważne, aby aktywność fizyczną uprawiać regularnie, systematycznie, nawet kilkanaście minut dziennie biegania, jazdy na rowerze, zajęć fitness, rozciągania czy dłuższy spacer sprawią, że nasze ciało odżyje, będziemy się czuć o wiele bardziej komfortowo, będziemy mogli również tracić zbędne kilogramy. Powinniśmy dopasować rodzaj aktywności fizycznej do naszych możliwości oraz upodobań, godzin pracy, ilości czasu wolnego. Dzięki temu odchudzanie, dbanie o siebie nie będzie naszym obowiązkiem, a przyjemnością.