Czym się charakteryzują niewidoczne aparaty słuchowe?

aparat sluchowy

Niewidoczne aparaty słuchowe, zwane również wewnątrzusznymi, to urządzenia, których nie widać z zewnątrz i obecnie rewolucjonizują branżę aparatów słuchowych. Oferują nam najlepszą jakość dźwięku, przez całą dobę i w każdej sytuacji życiowej. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i dla kogo będą one najlepszym rozwiązaniem? Podpowiadamy.

Niewidzialny aparat słuchowy — czym jest?

Niewidzialny aparat słuchowy jest wyjątkowo mały i mieści się głęboko w przewodzie słuchowym. To urządzenie, które nosi się całkowicie „w uchu”. Elektronika jest umieszczona w wykonanej na zamówienie wydrążonej obudowie, która od strony zewnętrznej jest zamknięta panelem przednim, który zawiera klapkę baterii, ewentualnie elementy sterujące i otwory na mikrofon oraz wentylację. W przeciwieństwie do aparatów zausznych aparaty słuchowe wewnątrzuszne mogą wykorzystywać zalety akustyczne anatomii ucha zewnętrznego. Kilka lat temu mogły je nosić osoby, u których ubytek słuchu był lekki lub średni. W przypadku ciężkiego ubytku słuchu skłonność do sprzężenia była zbyt duża lub poziom dźwięku wyjściowego był zbyt słaby. Wraz z miniaturyzacją komponentów aparatów słuchowych i dalszym rozwojem technicznym, poważne ubytki słuchu można teraz leczyć za pomocą urządzeń ITE.

Zobacz także: https://rytmdnia.pl/jak-prawidlowo-i-skutecznie-dbac-o-sluch/

Dla kogo przeznaczone są wewnątrzuszne aparaty słuchowe?

W przypadku średniego i lekkiego ubytku słuchu często stosuje się niewidoczne aparaty słuchowe. Są one niewidoczne, ponieważ znajdują się w przewodzie słuchowym. Korzyści z ich stosowania są oczywiste, szczególnie dla młodszych i aktywnych osób. Ich zaletą jest również to, że minimalizują szum wiatru ze względu na swoje położenie — w przewodzie słuchowym. Są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Nie sprawiają problemów w życiu codziennym — pocenie się podczas uprawiania sportu, czy uciążliwe zahaczanie się swetra podczas zakładania i zdejmowania to już przeszłość. Wewnątrzuszne aparaty słuchowe są często również lepszym i wygodniejszym urządzeniem dla osób noszących okulary. Wiele nowych typów tych aparatów umożliwia również ukierunkowane leczenie dokuczliwego szumu w uszach. Tak więc niewidoczny aparat słuchowy ma kilka zalet. Jednak nie będzie on odpowiedni dla pacjentów, którzy cierpią na zwiększoną produkcję woskowiny. Nie sprawdzi się również u osób, które mają wąski kanał słuchowy lub mają skłonność do tworzenia się zmian zapalnych w przewodzie słuchowym.

Szeroki wybór aparatów słuchowych znajdziemy na https://akademiaslyszenia.pl/.