Dochodzenie odszkodowań – na czym polega?

odszkodowanie

Pułapki zastawiane przez deweloperów przy budowaniu domu są coraz bardziej zaskakujące. Jednak jeśli nie odpowiada nam postawiony przez firmę dom, lub nie spełnia on wymogów prawnych, możemy spróbować dochodzić swoich praw do odszkodowania. Jednak gdzie i jak najlepiej zacząć tego typu proces?

Gdzie można znaleźć pomoc w uzyskaniu odszkodowania od dewelopera?

Swoje poszukiwania warto rozpocząć od internetu. To właśnie tam wiele firm oferuje swoje usługi, a także znajdziemy ich najwięcej. Oczywiście, można szukać także w gazetach lub pytać znajomych, jednak nie będą to równie obecne poszukiwania. To właśnie internet oferuje najwięcej wyszukiwań, a także najłatwiejsze porównanie pomiędzy danymi kancelariami prawnymi. Aby zawęzić wyszukiwania na temat odszkodowań, warto skorzystać z dopisania lokalizacji. Może być to przykładowo fraza “dochodzenie odszkodowań w Warszawie”. W takim wypadku otrzymamy wyniki zawężone jedynie do obszaru stolicy.

Jeśli zależy nam konkretnie na odszkodowaniu dotyczącego naruszenia prawa budowlanego przez podmiot od którego kupiliśmy dom, możemy skorzystać z nieco innej frazy. Przykładowo może być to hasło “kancelaria prawna prawo budowlane w Warszawie”. Dzięki temu otrzymamy wyniki zawierające profesjonalne kancelarie prawne.

Na czym polega dochodzenie odszkodowania od dewelopera?

Obecnie, uzyskanie odszkodowania od dewelopera może być bardzo ciężkie. Nawet korzystając z usług najbardziej doświadczonych kancelarii prawnych, możemy nie uzyskać odszkodowania, ponieważ obrońcy deweloperów zastosowali sztuczki prawne, które ciężko podważyć.

Najlepiej podejść do tematu rozpoczynając od rozmowy z deweloperem, który może sam rozwiązać problem, naprawiając go. Niestety, rzadko jest to skuteczna metoda, a sprawy często mają swój finał właśnie w sądzie. To właśnie w nim musimy udowodnić fakt, że wina leży po stronie dewelopera. Zebranie dowodów jest niezbędną rzeczą w przypadku tego typu postępowań, musimy więc o to odpowiednio zadbać.