Jak skutecznie czyścić płytę indukcyjną?

indukcja

Płyty indukcyjne są coraz częściej spotykane w wielu domach. To rozwiązanie wygodne i nowoczesne, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zadbanie o płytę może znacznie przedłużyć jej żywotność i wpłynąć na walory estetyczne. Każdy domownik powinien wiedzieć, jak postępować z płytą indukcyjną i jak ją czyścić. O czym warto pamiętać? Jak skutecznie wyczyścić płytę indukcyjną? Co jest najważniejsze?

Nieestetyczne zabrudzenia

Bardzo ważne jest to, aby płytę czyścić po każdym użytkowaniu, zwłaszcza gdy potrawa wykipiała i na płycie pojawiły się plamy. Zabrudzenia usuniemy bardzo łatwo wtedy, gdy szybko zareagujemy. Wszelkie czynności tego typu najczęściej wykonuje się na ostudzonej powierzchni. Faktem jest, że nieestetyczne plamy powstają wskutek nieodpowiednio dobranych detergentów, co trzeba mieć na uwadze. Regularne czyszczenie pozwoli sprawnie pozbyć się problemu.

Niezawodne środki do czyszczenia

Pamiętajmy o tym, że na rynku znajdziemy wiele środków do czyszczenia płyt ceramicznych. Producenci bez przerwy poszerzają swoją ofertę, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Wybierając płyn do płyty, warto mieć na uwadze odpowiedni skład środka czyszczącego, Nie ma mowy o ścierniwach, które mogą porysować powierzchnię. Nie bez znaczenia są też preparaty do nabłyszczania ceramiki. Co zrobić, gdy zabrudzenie przywarło do powierzchni? W tym wypadku sprawdza się skrobak, czyli narzędzie z płaskim ostrzem. Trzymajmy je pod odpowiednim kątem, dzięki czemu łatwo pozbędziemy się plamy. Zakup skrobaka wymaga dobrania odpowiedniego produktu, który nie zarysuje płyty indukcyjnej. Ogromnie ważne jest też umiejętne użytkowanie tego narzędzia.

Czyszczenie płyty indukcyjnej

Proces czyszczenia jest zależny od tego, jak duże zabrudzenia powstały na płycie. Najważniejsza jest systematyczność, co uchroni sprzęt przez zużyciem i nieestetycznym wyglądem. Po codziennym gotowaniu sięgnijmy po standardowy płyn do usuwania tłuszczu. Musimy mieć na względzie jedynie miękkie akcesoria, na przykład w mikrofibry. Jak prawidłowo wyczyścić indukcję? Producenci zalecają mycie po wystudzeniu. Jednakże wyjątkiem jest sytuacja, gdy potrawa mocno wykipi. Sięgnijmy po ręcznik papierowy lub szmatkę. Po zakończeniu gotowania o ostudzeniu powierzchni, można ją także wypolerować.

Dużym problemem dla domowników jest przypalona płyta indukcyjna. Jak ją wyczyścić? Silne zabrudzenia wymagają szybkiej interwencji. Wspomniany już skrobak może bardzo wiele zdziałać. Istnieją też mocne środki chemiczne, które rozpuszczają plamy. Postawmy na sprawdzone marki takich środków, co da nam pewność skutecznego działania. Dobrym wyborem jest też zastosowanie octu i sody oczyszczonej. Przetrzyjmy ceramikę octem i posypmy sodą, a następnie połóżmy na niej ręcznik zwilżony ciepłą wodą. Po kwadransie przecieramy płytę z użyciem miękkiej ściereczki. Polecamy wpis Jak skutecznie czyścić płytę indukcyjną? w portalu dreamyhouse.pl. Wyczyszczenie nawet solidnych zabrudzeń na płycie indukcyjnej nie musi być trudnym zadaniem. Istnieje wiele rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę.

Podsumowując warto stwierdzić, że czyszczenie płyty indukcyjnej musi odbywać się regularnie. Warto wykonywać te czynności po każdym gotowaniu i wystudzeniu powierzchni. Na szczęście na rynku znajdziemy unikalne preparaty do płyty indukcyjnej, co ułatwia cały proces. Zadbana płyta nie tylko estetycznie się prezentuje, lecz także daje nam wygodę podczas codziennego gotowania. Czynności pielęgnacyjne są z pewnością bardzo łatwe dla każdego użytkownika.