Drzwi zewnętrzne – czy warto kupić najtańsze?

Drzwi zewnętrzne

Zakup drzwi zewnętrznych powinien być dobrze przemyślany. Mamy przecież do czynienia z wyposażeniem domu, którego zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza i domowników przed włamaniem.


Na rynku jest wiele miejsc, gdzie można kupić drzwi zewnętrzne. Zakupu można dokonać w wybranym salonie z drzwiami i oknami, w markecie budowlanym, w składzie materiałów budowlanych, w Internecie w sklepach z wyposażeniem wnętrz lub poprzez portale aukcyjne. Jednocześnie dokonując zakupu drzwi zewnętrznych warto spoglądać nie tylko na wygląd, ale również przede wszystkim na cenę, parametry techniczne, łatwość montażu oraz łatwość konserwacji. Wybór powinien być uzależniony właśnie od tych czynników. Dzięki temu unikniemy rozczarowania oraz problemów technicznych. Czy kupowanie najtańszych drzwi zewnętrznych jest dobrym rozwiązaniem i jakie niesie za sobą konsekwencje?

1. Cena ma przełożenie na jakość

Kupując drzwi musimy mieć pogląd na to, że cena wpływa w znaczący sposób na jakość drzwi, głównie poprzez jakość zastosowanych komponentów, sposób ich montażu, sposób montażu całych drzwi, funkcjonowanie klamki, mechanizmu zamykającego zamków. Nie bez znaczenia jest także jakość powłoki, jej odporność na warunki, promieniowanie UV, środki czystości.

2. Tanie drzwi, trudny montaż

Kiepska jakość wykonania drzwi znacząco utrudnia montaż, a tym samym przekłada się na nieprawidłową konserwację drzwi i utrudnione ich użytkowanie. Warto pamiętać, że drzwi zewnętrzne to niejako inwestycja i wyposażenie, które ma nam służyć latami.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/czy-warto-kupowac-okna-z-marketu/

3. Antywłamaniowość

Dużo osób, które decydują się na zakup drzwi pragnie, aby były to drzwi antywłamaniowe. Niestety jednak przy wyborze drzwi najtańszych, a więc niskobudżetowych zdecydowanie nie ma co na to liczyć. Dobre drzwi antywłamaniowe to zupełnie inna półka cenowa.

4. Jakość działania

Na pewno najtańsze drzwi zewnętrzne będą dużo gorzej funkcjonowały niż drzwi nawet ze średniej półki cenowej. Różnica może być widoczna już gołym okiem np. estetyka. Niższa funkcjonalność to przede wszystkim głośniejsze działanie drzwi, skrzypienie, słabsze funkcjonowanie mechanizmu zamykającego.

5. Estetyka

Nie da się ukryć, że w przytłaczającej większości przypadków najtańsze drzwi zewnętrzne są po prostu mało estetyczne. Gdy budujemy nowy dom i inwestujemy w to, aby cieszył on również oko to zakup najtańszych np. marketowych drzwi może nie być najlepszym pomysłem.