Gdzie montować panele fotowoltaiczne?

fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne bardzo mocno weszły na rynek i nie wiele wskazuje na to, żeby się to zmieniło. Branża fotowoltaiczna rozwija się w zawrotnym tempie, co wpływa na to, że instalacje wpisują się już nie tylko w krajobraz wielkich miast, ale i wsi czy też mniejszych miejscowości. Co ważne, rośnie także świadomość energooszczędności oraz troski o środowisko naturalne. To sprawia, że panele zyskują w oczach inwestorów zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Gdzie je montować i co brać pod uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Najważniejszy jest właściwy wybór paneli

Zanim przystąpimy do montażu paneli bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrego i sprawdzonego producenta, który wpisze się w nasze potrzeby. W praktyce oznacza to, że musi on posiadać wieloletnie doświadczenie w branży, aby móc nam zaoferować fachowe doradztwo. Chodzi o to, żeby mógł on się wpisać zarówno w potrzeby budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego. Tu w grę wchodzi to, żeby między innymi potrafił zaoferować rozwiązania na potrzeby zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Pamiętajmy o tym, że zupełnie inne ma taki, który jest na etapie budowy. Tu w grę wchodzi zaplanowanie systemu fotowoltaicznego już na etapie jego planowania. Zupełnie inne zapotrzebowanie energetyczne ma także taki budynek, jaki już powstał. Kolejna ważna kwestia to jest to, aby dane panele były po porostu trwałe. W końcu jest to inwestycja na lata, stąd też nie można pozwolić sobie, żeby po kilku się zepsuły. Jednym z producentów, którego warto jest obdarzyć zaufaniem jest Hymon Fotowoltaika Sp z o.o. Ma na swoim koncie wiele zrealizowanych zleceń, jest obecny na rynku wiele lat, stąd też można z powodzeniem mu zaufać.

Zobacz także: http://eurobase.pl/panele-fotowoltaiczne-w-energooszczednym-domu/

Panele fotowoltaiczne gdzie montować

Montaż paneli fotowoltaicznych, w tym także takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-rybnik/ nie powinien być przypadkowy. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, aby zadbać o wiele ważnych aspektów, bo właśnie od nich uzależniony jest ich prawidłowy montaż. Nie bez znaczenia wchodzi także w grę wydajność energetyczna, a każdemu inwestorowi zależy przecież na tym, żeby zapewnić ją w maksymalnym stopniu. Po pierwsze określmy więc to, czy budynek jest położony na półkuli północnej czy też południowej. Jeśli północnej, to panele musimy ustawić w ekspozycji południowej. Jeśli natomiast w ekspozycji północnej, to analogicznie na południe. Ważne jest także to, abyśmy wzięli pod uwagę kąt nachylenia dachu. Mowa o tym, żeby wykorzystać ich potencjał, a co za tym idzie, wpłynąć na ich wydajność. Kolejna kwestia, to miejsce montażu. Niekoniecznie musi to być dach. Z powodzeniem odnajdą się one także na elewacji budynku – pamiętajmy o ekspozycji południowej. Tutaj w grę wchodzi także montaż naziemny. Istotna jest w nim jednak konstrukcja wsporna. No i sprawdźmy też koniecznie ukształtowanie terenu.

Panele fotowoltaiczne to bardzo dobra inwestycja, ale żeby posłużyła nam na lata musimy zadbać także o ich prawidłową eksploatację. Mowa także o takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-slaskie/. W praktyce chodzi o to, żeby jednak mieć na uwadze ich czyszczenie. Absolutnie nie można dopuścić do tego, żeby pojawił się na nich jakiś kurz czy też inne zanieczyszczenia. Mowa o piasku czy też obrastaniu mchu. Zadbajmy o to, aby długo cieszyć się tego typu rozwiązaniem.