Jak ogrzać lokal bez gazu?

Ogrzewanie lokalu

Ogrzewanie należy zdecydowanie do największych kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem lokali użytkowych. Stąd osoby prowadzące chociażby działalność mają problem z wyborem odpowiedniego sposobu grzania. Dodatkowo problem pojawia się, gdy nie ma dostępu do gazu.

Choć w większości przypadków lokale usługowe ogrzewane są w tradycyjny sposób z wykorzystaniem tradycyjnego ogrzewania gazowego to wciąż tego rodzaju instalacja nie jest wykorzystywana przez wszystkim. Minusem jest oczywiście długi proces związany z załatwianiem wszelkiego rodzaju formalności oraz kosztami całego przyłącza. Do tego trzeba również dodać urządzenia grzewcze oraz koszty związane z serwisem i przeglądami. Dlatego bardzo dużo przedsiębiorców, użytkowników lokali usługowych szuka odpowiednich rozwiązań na to, aby ogrzewać skutecznie, a jednocześnie mieć koszty w ryzach. Jednym z ciekawych rozwiązań są promienniki ciepła.

Czy to dobra alternatywa dla gazu?

Promienniki podczerwone to jak najbardziej bardzo dobra alternatywa nie tylko dla ogrzewania gazowego, ale również dla innych sposobów ogrzewania, np. klimatyzacji. Więcej na stronie https://www.teoterm.com.pl/. Promienniki podczerwieni to również bardzo ekologiczne rozwiązanie, a wiec ogrzewając lokal użytkowy nie narażamy się na zarzut, że stosujemy ogrzewanie, które nie spełnia norm oraz nie jest eko. Ogrzewanie podczerwone przetwarza energię elektryczną na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń i robi to bardzo sprawnie. Na rynku funkcjonują oczywiście różnego rodzaju promienniki ciepła, tak więc mamy możliwość wyboru takiego rozwiązania, które z punktu widzenia obiektu i naszych potrzeb jest po prostu najbardziej skuteczne.

Zobacz także: http://portalnews.pl/ogrzewanie-tarasu-dlaczego-warto-w-nie-inwestowac/

Zalety promienników podczerwieni

Zastosowanie nowoczesnych, ekologicznych i przede wszystkim wydajnym promienników podczerwieni sprawia, że ten sposób ogrzewania jest po prostu skuteczny, nawet przy bardzo różnorodnych obiektach, o różnej powierzchni. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju ogrzewania jest przede wszystkim wydajność i skuteczność. Ciepło rozchodzi się równomiernie po całym obiekcie, nie mamy więc do czynienia z tak zwanymi pustkami cieplnymi.

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest bardzo prostu montaż oraz brak konieczności wykonania specjalistycznej instalacji. To przedkłada się nie tylko na szybkość montażu i szybkość uruchomienia instalacji, ale również na to, ile nas całe ogrzewanie kosztuje.