Wenecja – miasto na wodzie w którym trzeba pojawić się chociaż raz

Wenecja

Myślisz jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi – mówisz Wenecja. To dla wielu pierwsze obok Paryża miasto, które przychodzi do głowy, kiedy pojawia się w niej na przykład pomysł na zorganizowanie pełnego urokliwych i wręcz ociekających miłością przestrzeni. Jednak Wenecja ma o wiele więcej do zaoferowania. Kto pojawił się w niej raz, z pewnością będzie chciał wracać. Dlaczego? Podpowiadamy.

Wenecja to wyjątkowa sceneria

Wenecja jest bardzo urokliwa i zwiedzanie ją z mapą po prostu mija się z celem – no, chyba, że mamy naprawdę mało czasu i każda minuta jest na wagę złota, a do zobaczenia jest wiele. Abstrahując już jednak od ograniczeń czasowych, najlepiej jest poddać się niesamowitemu klimatowi, jak i tu panuje. Otóż pełno jest malowniczych uliczek na których co krok pojawia się widok przyjemnej dla oka kawiarenki czy restauracji z której wydobywające się zapachy czuć już na zewnątrz. Wenecja to miasto wielu niezapomnianych widoków, wrażeń i doznań kulturowych. Włosi to naród bardzo przyjazny, a w tym mieście zwłaszcza nastawiony na turystów. To także niesamowita architektura i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Jedna z najlepszych kaw we Włoszech

To właśnie w Wenecji znajduje się najstarsza kawiarnia prosperująca na terenie Włoch w której to napijemy się wyjątkowo pysznej kawy. Mowa o Caffe Florian, która otworzyła swoje podwoje w 1720 roku i nieprzerwanie święci triumfy aż do dziś. Znajdziemy ją na placu św. Marka. To właśnie tu pojawił się między innymi Dickens, Goethe oraz Hemingway. Jej wnętrze można porównać do swoistej galerii sztuki. Wrażenia są niesamowite już po pierwszym zerknięciu na którąś ze ścian.

Zobacz także: http://portalnews.pl/dlaczego-warto-jest-pojechac-do-wloch/

Gondola

Oczywiście nie można nie wspomnieć o jednym z najpiękniejszych akcentów w Wenecji – sławnych na cały świat gondoli, które są niejako jej wizytówką. Majestatyczne czarne łodzie, które pojawiają się w kanałach, będące często jedynym możliwym środkiem transportu do niektórych weneckich miejsc od lat zachwycają chyba każdego turystę. Wielu przyjeżdża do Wenecji w zasadzie tylko po to, aby móc wybrać się w malowniczy rejs. Nic dziwnego, że staje się on obowiązkowym punktem na mapie odwiedzin tego jednego w swoim rodzaju miasta na wodzie.

A jak zorganizować wyjazd do Wenecji? Najlepiej jest skorzystać z usług doświadczonego biura podróży w którym po pierwsze – będziemy mogli liczyć na bezpieczny transport, jak również zakwaterowanie. Nie bez znaczenia jest także wskazanie najciekawszych miejsc, jakie warto zobaczyć będąc w Wenecji czy też ich bezpośrednia organizacja. Przykładem dobrego biura jest https://cortinatravel.pl/ które to organizuje wycieczki jakie wspomina się przed długie lata.