Jak szybko uporać się z zaśmieconą budową?

smieci na budowie

Nie ma nic gorszego, niż bałagan panujący na budowie. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z mniejszą budową domu jednorodzinnego, apartamentowca czy obiektu usługowego. Stale zalegająca i powiększająca się góra śmieci negatywnie wpływa na obraz budowy oraz wizerunek wykonawcy. Rozwiązaniem, które poprawi sytuacje jest chociażby wynajęcie kontenera budowlanego.

Rozpoczęcie oraz prowadzenie z dobrym efektem budowy domu, obiektu usługowego, handlowego czy apartamentowca wymaga od wykonawcy nie tylko odpowiedzialności, ale również, a może przede wszystkim sprawnej logistyki. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie planowanie wszystkich działań, unikanie wpadek, opóźnień, nietrzymania się harmonogramu.

Odpowiednia logistyka to także utrzymanie porządku na budowie. Im większa i bardziej specjalistyczna budowa, tym trudniej o porządek. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby panować nad bałaganem. Jednym z nich są kontenery na gruz oraz innego rodzaju odpady budowlane. Wynajmem takich kontenerów zajmują się odpowiednie firmy.

Wyznaczenie miejsca na przechowywanie odpadów

Najgorszym i często niestety praktykowanym rozwiązaniem jest przechowywanie wszystkich odpadów: opakowań, plastików, resztek materiałów izolacyjnych, elementów fasad, drewna pochodzącego z szalunków w dowolnym miejscu. Najczęściej są to różne miejsca na budowie. Takie postępowanie bardzo często powoduje szybkie zagracenie budowy, utrudnienie pracy ekipom, problemy z dostarczaniem materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także tworzy niebezpieczeństwo wypadku. Wyznaczenie jednego bądź dwóch miejsc, gdzie odpady budowlane będą segregowane i składowane jest zdecydowanie wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zobacz także: https://portalnews.pl/sprawny-wywoz-smieci-jak-o-to-zadbac/

Kontener na gruz – szybko i wygodnie

Dostarczaniem kontenerów budowlanych zajmuje się chociażby firma https://ekoraff.pl/ Jest to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie, na każdą budowę. W ten sposób możemy szybo, np. przy pomocy specjalnego rękawa, lub ręcznie wyrzucić wszystko to, co na budowie potrzebne już nie jest.

Zaletą kontenerów jest ich różna pojemność. Na budowę małego domu możemy zamówić nawet bardzo mały kontener na gruz, lub standardowy o pojemności do 7m3. W przypadku większych inwestycji dostawcy bardzo często umożliwiają wynajem kontenerów o bardzo dużej pojemności, np. do 36m3. Wynajem takiego kontenera gwarantuje praktycznie natychmiastowe pozbycie się zalegających rzeczy.