Jak wybrać bezpieczny i wygodny fotelik dla dziecka?

Fotelik samochodowy jest zazwyczaj pierwszym przedmiotem zakupionym przez rodziców w ramach wyprawki dziecięcej. Gdy maluch przychodzi na świat fotelik samochodowy okazuje się bardzo praktyczny w chwili, kiedy dziecko wychodzi wraz z rodzicami ze szpitala. Fotelik samochodowy to pierwszy pojazd transportujący małego człowieka, dlatego powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny. Producenci fotelików samochodowych wprowadzają innowacyjne rozwiązania, by podróżowanie w foteliku samochodowym było dla malucha przyjemnym i spokojnym przeżyciem, podczas każdej podróży.

Cybex Cloud Z i-Size to wygodny i solidny fotelik samochodowy, niemieckiego producenta, któremu zależy na niezwykłej jakości oferowanych produktów. Jest to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci od urodzenia, 0-13 kg. Posiada innowacyjny system modularny Z-Line pozwalający na użyciu systemu jednej bazy do następnych fotelików. Dzięki temu systemowi w łatwy sposób można przesadzić dziecko na następny większy fotelik samochodowy. Fotelik ten jest idealny dla noworodka, ze względu na to, że jest idealny do snu, a który jest niezbędny dla tak małego dziecka. We właściwym ułożeniu małego, delikatnego ciałka na pewno pomoże dołączona do fotelika specjalna wkładka, która unosi ciało dziecka, prostuje delikatny kręgosłup i usprawnia oddychanie dziecka.

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size jest fotelikiem, z którego można korzystać w samochodzie ale także na spacerze, ponieważ można wpiąć fotelik do stelaża wózka. Łatwiej jest przenieść dziecko w foteliku samochodowym niż wyjąć dziecko z fotelika i przenieść do gondoli wózka. Dzięki kompatybilności fotelika ze stelażem, maluch może kontynuować spanie na spacerze, które rozpoczął w samochodzie. To z pewnością niewątpliwa wygoda dla malucha i rodzica.

Fotelik ten wyposażony jest także w odpowiednie systemy ochronne jak system ochrony bocznej L.S.P, który pochłania całą pojawiającą się, niechcianą energię, wytworzoną podczas wypadku samochodowego. System ochrony bocznej posiada taką ochronę z obu stron fotelika. Cybex Cloud posiada również tradycyjny system ochrony jaką jest 5-punktowy pas bezpieczeństwa. Całość fotelika i jego solidnie wykonana skorupa, dodatkowo wpływa na całokształt bezpieczeństwa fotelika, absorbuje negatywną energię w przypadku wszelkich zderzeń. Fotelik Cloud posiada regulowany zagłówek nawet w 11 różnych pozycjach, każdą z nich można odpowiednio dopasować do potrzeb malucha. Fotelik samochodowy można również czyścić wraz z możliwością prania tapicerki w pralce.