Konsola loft – jak wkomponować ją w aranżację sypialni?

sypialnia

Konsola loft to prosty, a przy tym niezwykle funkcjonalny mebel. Jednym z miejsc, w których świetnie się sprawdza, jest sypialnia. Do czego może w niej służyć?

Czym jest konsola loft?

Konsola loft to niewielki stolik, który może służyć za półkę lub szafkę. Zwykle jest zbudowany ze stalowej ramy i drewnianego blatu. Jak wyglądają takie meble, można zobaczyć na stronach dystrybutorów takich jak Salon Snu oferujący konsole loft w Lubinie. Wart przy tym sprawdzić pozostały asortyment firmy. Sprzedaje ona m.in. materace piankowe do spania w Lubinie, a także we Wrocławiu.

Prostą konsolę loft można zastąpić nieco bardziej rozbudowanym sprzętem. Często występującym elementem konstrukcyjnym są kolejne, niższe półki. Meble tego typu wyposażone bywają również w szuflady. Dzięki różnorodnym formom sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Jednym z nich jest sypialnia.

Jak wykorzystać konsolę loft w sypialni?

Postawiona przy łóżku konsola loft sprawdza się jako stolik np. na smartfon, okulary czy lampkę nocną. Mebel ten nie musi być jednak postawiony zaraz koło miejsca do spania. Z powodzeniem służy również jako toaletka na przybory kosmetyczne. Jeśli właśnie do tego ma służyć konsola loft, najlepiej wybrać model z szufladami.

Wykorzystanie tego mebla jako toaletki otwiera nowe możliwości aranżacji wnętrza. W takiej sytuacji nad konsolą loft niezbędne będzie lustro. Ono samo może stać się kolejną ozdobą pomieszczenia. Jeżeli dodatkowo zostanie wyposażone w oświetlenie, nada sypialni przyjemnego, przytulnego klimatu.

Gdzie jeszcze można postawić konsolę loft?

Wiele typów konstrukcji sprawia, że konsola loft sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Dla przykładu w salonie może służyć jako miejsce na doniczki z kwiatami. Z kolei w gabinecie przyda się np. do przechowywania podręcznych dokumentów lub urządzeń elektronicznych takich jak ładowarki.

Konsola loft ma praktyczne zastosowanie także w miejscach przechodnich. W przedpokoju można na niej postawić np. router. Umieszczona blisko drzwi wejściowych staje się funkcjonalnym blatem do kładzenia kluczy, toreb, czapek itp.