Lexus zdobywa nagrodę za obsługę klienta

Lexus - obsługa klienta

Lexus zdobył w tym roku wiele nagród – japońska marka wygrywała w badaniach American Customer Satisfaction Index czy What Car? Reliability Survey. Teraz przedstawiciele Lexusa mogą ustawić na półce kolejną statuetkę, bowiem brytyjski serwis Carbuyer właśnie przyznał producentowi nagrodę za obsługę klienta. Specjalne wyróżnienie powędrowało również do Toyoty Corolli TS Kombi.

Lexus nie przestaje zachwycać

Nagrodę Best Customer Service przyznał brytyjski Carbuyer, zajmujący się ocenianiem samochodów, a także doradztwem zakupowym. Jak podkreślili przedstawiciele serwisu „klienci doceniają Lexusa zarówno za najwyższy poziom obsługi podczas zakupu auta, jak i potem”.

Redakcja serwisu Carbuyer podkreśliła ponadto, że wcześniej w tym roku aż trzy samochody Lexusa znalazły się na liście Top 10 Best Cars to Own, stworzonej w ramach badania Driver Power 2019 i wskazującej auta, które najlepiej posiadać w Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce zajął sedan Lexus IS, na piątej lokacie znalazł się SUV RX, a w najlepszej dziesiątce zmieściła się także limuzyna GS, której przypadło dziewiąte miejsce. Łącznie w tegorocznej odsłonie badania Driver Power Lexus wygrał albo znalazł się na czołowych miejscach w sześciu z dziewięciu kategorii stworzonych dla marek motoryzacyjnych, zdecydowanie wyprzedzając w ten sposób innych producentów.

Lexus od początku przykładał dużą wagę do wsparcia po sprzedaży samochodu. Kiedy na samym początku istnienia firmy z powodu usterek światła stopu i tempomatu odebrano od klientów partię 8 tysięcy egzemplarzy modelu LS 400, auta powróciły bezpośrednio do ich domów z usuniętymi problemami, pełnym bakiem i prezentem dla właściciela.

Toyota Corolla najlepszym wyborem dla flot

Carbuyer przyznał także nagrody konkretnym modelom samochodów. Wśród nich znalazła się Corolla Touring Sports Hybrid siostrzanej dla Lexusa Toyoty. Samochód zwyciężył w kategorii Best Company Car. Zdaniem jurorów hybrydowa Toyota świetnie sprawdza się jako auto służbowe za sprawą połączenia eleganckiego i praktycznego nadwozia z napędem hybrydowym. Wpływ na werdykt miały również niskie koszty utrzymania samochodu.

To kolejne wyróżnienie dla hybrydowej Toyoty, bowiem wcześniej marka zwyciężyła we wspomnianym rankingu Driver Power 2019 – Top 10 Best Cars to Own. Pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło Toyocie Prius.