Pomoc drogowa – co wchodzi w zakres jej usług?

pomoc drogowa

Z usług pomocy drogowej korzysta się w wyjątkowych sytuacjach, gdy samochód ulegnie uszkodzeniu lub awarii. Każda firma ma określony zakres usług. Jaka jest standardowa oferta? 

Co obejmują usługi pomocy drogowej?

Skorzystanie z usług pomocy drogowej jest niezbędne, gdy na drodze dojdzie do awarii lub poważnej kolizji uniemożliwiającej dalsze korzystanie z pojazdu. Zazwyczaj auto musi zostać odholowane w bezpieczne miejsce. Usługi holowania pomagają szybko przetransportować uszkodzony samochód do najbliższego warsztatu. Pomoc drogowa w Warszawie na Bródnie oferuje również inne usługi. Mogą zapewnić pomoc na miejscu, np. gdy zabraknie paliwa lub dojdzie do poważnego uszkodzenia opony. Mogą także zapewnić wynajem samochodu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego pojazdu.

Co więcej, nie wszystkie ich usługi związane są z uszkodzonymi samochodami. Dysponują oni także lawetą, którą można wykorzystać, gdy niezbędne jest przetransportowanie samochodu sportowego, zabytkowego lub takiego, który nie posiada jeszcze ważnych dokumentów w miejsce docelowe. Korzystanie z ich usług zapewnia bezpieczeństwo oraz sprawne załatwienie sprawy.

Czy usługi pomocy drogowej są drogie?

Zazwyczaj właściciele samochodów rezygnują z korzystania z usług pomocy drogowej, ponieważ obawiają się zbyt dużych kosztów. Decydują się wtedy na samodzielne holowanie, co przy braku umiejętności i odpowiedniego sprzętu może doprowadzić do gorszych szkód. Trzeba wiedzieć, że tanie holowanie w Warszawie na Pradze Północ i w innych dzielnicach jest możliwe, należy tylko dokładnie sprawdzić i porównać ofertę dostępną w kilku firmach. Co istotne – posiadając pakiet ubezpieczenia Assistance koszty holowania są pokrywane z ubezpieczenia. Ważne jest, żeby dokładnie sprawdzić warunki i zakres polisy oraz limit kilometrów, jaki pokrywa. W niektórych przypadkach ubezpieczyciel zgadza się wyłącznie na zwrot kosztów związanych z holowaniem do najbliższego warsztatu samochodowego.