Ryan Giggs – z czego zasłynął i jak grał?

pilkarz pilka nozna

Ryan Giggs to piłkarz, którego szczególnie dobrze znają fani Manchesteru United. Występował dla drużyny w latach 1990-2014, a później zaczął pracę w sztabie trenerskim. Jako jeden z nielicznych całą swoją profesjonalną karierę spędził w jednej drużynie i zdobył w piłce klubowej praktycznie wszystko, co możliwe. Zachwycał świetną formą na boisku, co potwierdza bogata lista trofeów, po które sięgał.

Ryan Giggs – skrzydłowy kompletny

To, co wyróżniało Ryana Giggsa na tle innych zawodników to fakt, że znakomicie radził sobie na lewym skrzydle. Dysponował niebywałą szybkością i umiejętnością dryblingu, co pozwalało mu z łatwością mijać kolejnych przeciwników i bez większych trudności umieszczać piłkę w siatce. Świetnie radził sobie również z presją. Zdobywał wiele decydujących bramek, które rozstrzygały losy spotkań i prowadził Manchester United do największych trofeów.

Do samego końca pozostał również wierny drużynie. Swoją seniorską przygodę rozpoczął w drużynie „Czerwonych Diabłów” i też w niej zakończył karierę. Dzięki temu na stałe zapisał się w historii klubu i do dzisiaj jest jedną z jego największych legend.

Obecnie z uwagi na zakończoną karierę nie można już obstawiać meczów z udziałem Giggsa. Nadal jednak na fanów piłki nożnej czeka na ETOTO bogata oferta wydarzeń z udziałem Manchesteru United i innych czołowych drużyn z całego świata.

Bogata kolekcja trofeów

Wielki talent Giggsa przełożył się również na zdobyte trofea. W swojej kolekcji posiada m.in. 13 tytułów mistrza Anglii oraz dwa puchary Ligi Mistrzów. Dodatkowo ma na koncie cztery Puchary Anglii, Superpuchar Europy oraz wiele więcej.

Mimo że nigdy nie otrzymał Złotej Piłki, to nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Był wybierany najlepszym piłkarzem ligi angielskiej w sezonie 2008/2009, dwa razy zdobywał tytuł Sportowa Osobowość Roku w Walii, raz Sportowa Osobowość Roku w Anglii i wiele innych.

Najsłynniejsze bramki Ryana Giggsa

Spośród wielu trafień, które zdobył dla Manchesteru United, kilka zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Pierwsze miało miejsce w roku 1999 w półfinale Pucharu Anglii przeciwko Arsenalowi. Ryan Giggs wtedy przejął podanie, przedryblował czterech przeciwników i precyzyjnie umieścił piłkę pod poprzeczką. Zdobył tym samym gola, który dał zwycięstwo drużynie i pozwolił zameldować się w finale rozgrywek.

W tym samym roku zdobył również pamiętną bramkę w meczu przeciwko Juventusowi w półfinale Ligi Mistrzów. Już w doliczonym czasie Giggs trafił do siatki z pola karnego i uratował remis.

Wielokrotnie jego trafienia na każdym szczeblu rozgrywek zapisywały się w pamięci kibiców i były wybierane golami miesiąca, a nawet sezonu. Nawet dzisiaj są wspominane i podziwiane przez fanów.