Styl ekologiczny i glamour – kilka słów o wnętrzarskich trendach 2022

wystroj wnetrz

Wnętrzarskie trendy 2022 to przede wszystkim stawianie na naturę. W praktyce oznacza to, że do łask wkradło się mocno drewno, kamień naturalny, kolory ziemi w pakiecie z ratanem, wikliną czy też lnem. Wnętrza są przytulne i bardzo funkcjonalne. Sprzyjają komfortowi, ale równie dobrze mogę pełnić rolę reprezentatywną. Nie bez znaczenia pozostaje w tym wszystkim także stawianie na przełamanie konwencji, na małe szaleństwo i oryginalność w dekoracjach. To z kolei zapewnia styl glamour, który mimo szyku i blasku dopuszcza pewną zabawę formą. Zresztą oryginalność jest mocno w cenie w nadchodzących miesiącach. Co jeszcze? Podpowiadamy.

Jakie style we wnętrzach są modne w 2022 roku?

Do najbardziej gorących trendów wnętrzarskich 2022 zalicza się niewątpliwie styl eko. To on rządzi i rozpala do czerwoności wyobraźnie światowej klasy projektantów. Można z powodzeniem powiedzieć, że ma on w sobie taki potencjał, że można go wykorzystać w każdym z pomieszczeń – od salonu, po sypialnię oraz przedpokój czy też łazienkę. Styl eko idealnie wpisuje się także w potrzeby osób, które aranżują właśnie pokój dziecka. Bezpieczne materiały w postaci drewna czy też makram, materiałów takich jak len, bawełna czy wełna idealnie sprawdzą się nawet w pokoju małego alergika.

Kolorystyka, która jest modna w 2022 to przede wszystkim barwy ziemi skąpane w słońcu beże, biele czy też błękity. Nie bez znaczenia są także zielenie, w każdej możliwej postaci, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Takie są modne w każdym pomieszczeniu – od salonu, po kuchnię czy też sypialnię. Wprowadzą do nich niesamowity klimat, przytulność oraz elegancję. Pamiętajmy o tym, że to kolory ponadczasowe i wprowadzając je do wnętrza możemy liczyć na to, że będzie ono modne jeszcze przez długie lata.

Kolory, dodatki i dekoracje – jakie są we wnętrzarskich trendach 2022?

Wśród kolorów, które są modne w 2022 niewątpliwie prym wiodą barwy ziemi. To właśnie one są najczęściej lansowane przez projektantów jak również miłośników dobrego designu. W parze z nimi idą pastele, jak również barwy kontrastujące. Modne są wszelkiej maści nieoczywiste łączenia w postaci nawet największych kontrastów. W trendach utrzymuje się oryginalność. Bardzo na topie są indywidualne podejścia do tematu dekorowania pomieszczeń. Ma być ono maksymalnie spersonalizowane, co bez wątpienia nie przejdzie bez echa jeszcze przez najbliższe lata.