Styl ekologiczny i glamour – kilka słów o wnętrzarskich trendach 2022

Wnętrzarskie trendy 2022 to przede wszystkim stawianie na naturę. W praktyce oznacza to, że do łask wkradło się mocno drewno, kamień naturalny, kolory ziemi w pakiecie z ratanem, wikliną czy też lnem. Wnętrza są przytulne i bardzo funkcjonalne. Sprzyjają komfortowi, ale równie dobrze mogę pełnić rolę reprezentatywną. Nie bez znaczenia pozostaje w tym wszystkim także stawianie na przełamanie konwencji, na małe szaleństwo i oryginalność w dekoracjach. To z kolei zapewnia styl glamour, który mimo szyku i blasku dopuszcza pewną zabawę formą. Zresztą oryginalność jest mocno w cenie w nadchodzących miesiącach. Co jeszcze? Podpowiadamy.

Jakie style we wnętrzach są modne w 2022 roku?

Do najbardziej gorących trendów wnętrzarskich 2022 zalicza się niewątpliwie styl eko. To on rządzi i rozpala do czerwoności wyobraźnie światowej klasy projektantów. Można z powodzeniem powiedzieć, że ma on w sobie taki potencjał, że można go wykorzystać w każdym z pomieszczeń – od salonu, po sypialnię oraz przedpokój czy też łazienkę. Styl eko idealnie wpisuje się także w potrzeby osób, które aranżują właśnie pokój dziecka. Bezpieczne materiały w postaci drewna czy też makram, materiałów takich jak len, bawełna czy wełna idealnie sprawdzą się nawet w pokoju małego alergika.

Kolorystyka, która jest modna w 2022 to przede wszystkim barwy ziemi skąpane w słońcu beże, biele czy też błękity. Nie bez znaczenia są także zielenie, w każdej możliwej postaci, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Takie są modne w każdym pomieszczeniu – od salonu, po kuchnię czy też sypialnię. Wprowadzą do nich niesamowity klimat, przytulność oraz elegancję. Pamiętajmy o tym, że to kolory ponadczasowe i wprowadzając je do wnętrza możemy liczyć na to, że będzie ono modne jeszcze przez długie lata.

Kolory, dodatki i dekoracje – jakie są we wnętrzarskich trendach 2022?

Wśród kolorów, które są modne w 2022 niewątpliwie prym wiodą barwy ziemi. To właśnie one są najczęściej lansowane przez projektantów jak również miłośników dobrego designu. W parze z nimi idą pastele, jak również barwy kontrastujące. Modne są wszelkiej maści nieoczywiste łączenia w postaci nawet największych kontrastów. W trendach utrzymuje się oryginalność. Bardzo na topie są indywidualne podejścia do tematu dekorowania pomieszczeń. Ma być ono maksymalnie spersonalizowane, co bez wątpienia nie przejdzie bez echa jeszcze przez najbliższe lata.

Dodaj komentarz