W jaki sposób wykonuje się okresowe przeglądy budowlane?

przeglad budowlany

Systematyczne kontrolowanie stanu budynków to rzecz naturalna, o której powinien pamiętać każdy właściciel lub zarządca budynku użytku publicznego, a nawet i właściciele domów jednorodzinnych. Mimo, że w ich wypadku przepisy nie są tak ostre, regularne przeglądy mogą bowiem pomóc w utrzymaniu domu w dobrym stanie. Kto i w jaki sposób wykonuje okresowe przeglądy budowlane?

Kto wykonuje okresowe przeglądy budowlane?

Praktycznie zawsze okresowe przeglądy budowlane są wykonywane przez specjalistyczne przedsiębiorstwa, które znają się doskonale na branży budowlanej, konstrukcjach budynków, a także na branży elektrycznej, czy też sanitarnej. W trakcie okresowych przeglądów budowlanych trzeba bowiem zadbać o praktycznie wszystko.

Okresowe przeglądy budowlane wykonuje na przykład firma GP Inwestim. Jest to bardzo ważna część jej oferty, do której zaliczana jest również adaptacja poddaszy w Krakowie, nadzór inwestycyjny, kompleksowa obsługa techniczna budynków wraz z całodobowym serwisem technicznym i wiele więcej.

W jaki sposób wykonywane są okresowe przeglądy budowlane?

Okresowe przeglądy budowlane wyglądają dość prosto. Zarządca lub właściciel budynku najpierw podpisuje umowę z odpowiednią firmą, która zajmie się wykonaniem tego zadania, a następnie, gdy przyjdzie dzień, w którym konieczne jest wykonanie przeglądu fachowcy udadzą się na miejsce, w którym stoi budynek i przejdą do jego wykonywania. W trakcie okresowego przeglądu technicznego sprawdza się między innymi stan techniczny samej konstrukcji budynku i to czy dalej jest tak wytrzymała.

Konieczne jest także dokładne sprawdzenie, czy nie występują żadne usterki w którejś z instalacji obecnych w budynku. W budynkach użytku publicznego praktycznie zawsze spotkamy instalację elektryczną oraz hydrauliczną, lecz coraz częściej zdarza się także wentylacja, którą także należy skontrolować pod kątem odpowiedniego działania i na przykład tego, czy spełnia ona wszelkie normy w tym bardzo istotne normy sanitarne.