W którym momencie warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna ma obecnie wiele do zaoferowania osobom, które chcą w jakiś sposób poprawić wygląd zębów. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest wybielanie zębów, które profesjonalnie można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym.


Wybielanie zębów choć może być przeprowadzone samodzielnie, w domu, poprzez zastosowanie specjalnych nakładek to nie daje tak dużego i co najważniejsze trwałego efektu, jak wybielanie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Każdy z nas chce, aby jego zęby wyglądały równo, były białe, wolne od kamienia nazębnego, osadu, przebarwień i przede wszystkim ubytków. Rozwiązaniem, które pozwala taki stan osiągnąć jest oczywiście dbanie o higienę jamy ustnej – regularnie, każdego dnia, jak również odwiedzanie gabinetu stomatologicznego.

Zęby są wizytówką każdego człowieka, więc ich naturalny i piękny wygląd automatycznie wpływa na postrzeganie nas przez inne osoby, zwiększa atrakcyjność, pewność siebie, poczucie własnej wartości. Piękny uśmiech zdecydowanie również pomaga w codziennym życiu, np. podczas spotkań o pracę czy innych spotkań biznesowych.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Na początku warto podkreślić, że wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i bardzo komfortowym, o ile przeprowadzane jest przez osobę, która ma wiedzę i doświadczenie. Kiedy warto zdecydować się na zabieg? Nie ma określonego i najlepszego momentu, gdyż jest to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona tak naprawdę od wielu czynników. Każdy z nas jest inny, ma inne cechy genetyczne, stosuje inną dietę i prowadzi inny tryb życia. To bezpośrednio przekłada się na wygląd zębów. Na pewno warto skorzystać z wybielania zębów, gdy ich wygląd zaczyna powodować kompleksy, brak chęci do uśmiechania się czy nawet spotykania się z innymi osobami.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/czy-powinnismy-usuwac-kamien-nazebny/

Metody na wybielenie zębów

Gabinety stomatologiczne oferują naprawdę różne metody wybielania zębów. Wszystko zależy jednak od naszych indywidualnych cech oraz aktualnego wyglądu zębów. Wśród najpopularniejszych metod można wymienić nakładkowe wybielanie zębów, czyli stosowanie specjalnie przygotowanych (indywidualnie) nakładek, które umieszcza się na zębach. Kuracja trwa kilka dni i pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. Drugą metodą jest lampa Beyond, polega na zastosowaniu żelu z wybielaczem i zastosowaniu specjalnego światła.