Wybielanie zębów – skuteczne metody

wybielanie zebow

Piękny i biały uśmiech jest naszą wizytówką. Dbanie o stan uzębienia jest bardzo ważny zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Co zrobić, aby nasze uzębienie było śnieżnobiałe, ale metody, jakie w tym celu zastosujemy nie były inwazyjne? Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Najważniejsze jest to, aby nie wybielać zębów na tak zwaną własną rękę. Warto w tej materii zaufać doświadczonemu lekarzowi dentyście, który ma w tym zakresie wiedzę oraz doświadczenie. Wybierając go kierujmy się opiniami innych pacjentów, jak również tymi, jakie dotyczą placówki w której pracuje. Jedną z tych, w których warto szukać pomocy przy problemach z zębami, jak również w kwestii poprawy wyglądu uzębienia, w tym wypadku wybielania jest https://www.stomatologiajarzebiny.pl/.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jednym ze sposobów na piękny i biały uśmiech jest skorzystanie z dobrodziejstwa jakie zapewnia lampa BEYOND. W praktyce oznacza to, że zapewnia ona długotrwały, bezinwazyjny efekt już w trakcie jednej wizyty. Zabieg polega na tym, że stomatolog nakłada na nasze zęby profesjonalny preparat wybielający o wysokim stężeniu, a następnie aby wzmocnić jego efekt zastosowana zostaje lampa BEYOND. Gwarancja bardzo widocznego efektu, jak również naturalnego wyglądu zębów to działanie światła lampy. Wszystko dzięki temu, że wzmacnia ono w zdecydowany sposób szybkość przechodzenia żelu przez szkliwo do zębiny. Takie działanie w znaczny sposób aktywuje proces utleniania zachodzący w środku zęba. Jest to proces całkowicie bezbolesny, a jego długość jego efektu jest uzależniona tym, jaki tryb życia prowadzimy, w dużej mierze od naszej diety.

Zobacz także: https://portalnews.pl/dlaczego-warto-dbac-o-zeby/

Metoda nakładkowa

To zabieg, jaki możemy przeprowadzić w domu, jednak aby się do niego przygotować, to konieczna będzie wizyta u stomatologa. W praktyce oznacza to, że w gabinecie pobrany zostanie wycisk, a następnie wykonana w laboratorium nakładka. To właśnie na nią pacjent będzie musiał zaaplikować dobrany dla siebie przez stomatologa preparat. Zabieg będzie musiał trwać przez całą noc, ponieważ preparaty do samodzielnego zastosowania mają zdecydowanie mniejsze stężenie od tych stosowanych w gabinetach pod kontrolą lekarza. Cały proces w trakcie którego nasze zęby zostają wybielone zwykle trwa od ośmiu do dziesięciu dni.

Bez względu na to, na jaki sposób wybielania zębów się zdecydujemy, trzeba go wykonywać pod okiem specjalisty. Działanie samodzielne może spowodować, że po pierwsze – efekty nie będą dla nas zadowalające (powstawanie przebarwień), a po drugie możemy uszkodzić strukturę zęba.