Wycinanie laserowe. 3 najważniejsze plusy tej metody

Wycinanie laserowe

Na rynku jest obecnie dostępnych kilka metod profesjonalnego ciecia blach oraz wycinania kształtów np. z arkuszy. Wśród najpopularniejszych sposobów jest oczywiście ciecie laserem. Ta metoda pozwala osiągnąć naprawdę bardzo ciekawe efekty.

Obróbka metali jest obecnie w Polsce bardzo popularnym tematem, a wykonywaniem tego rodzaju usług zajmuje się coraz więcej firm. Wynika to oczywiście z bardzo dobrej sytuacji gospodarczej, bardzo dużej ilości zamówień oraz tego, że inwestorzy naprawdę dostrzegają zalety tej właśnie technologii.

Warto wspomnieć, że wycinanie laserowe niesie za sobą bardzo wiele korzyści dla przemysłu i nie tylko. Elementy, które są wykonywane przy pomocy cięcia laserowego mogą znaleźć zastosowanie naprawdę w różnych miejscach i branżach, począwszy od projektowej i dekoracyjnej, poprzez przemysł, na motoryzacji czy rolnictwie kończąc. Jest kilka zalet ciecia laserowego, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/jakie-sa-glowne-zalety-wycinania-cnc/

Dokładność ciecia i jego precyzja

Bez dwóch zdań warto zwrócić uwagę na to, że wycinanie kształtów w różnego rodzaju blachach lub po prostu ciecie blach przy pomocy specjalnie do tego celu skonstruowanego lasera jest po prostu szybkie. Jeżeli mamy więc do przygotowania kilkaset takich samych lub różnych elementów, a zależy nam zdecydowanie na czasie i powtarzalności, a przede wszystkim na jakości to ta metoda będzie idealnym rozwiązaniem.

Dysponując oczywiście odpowiednim oprogramowaniem sterującym jesteśmy w stanie zaprogramować wszystko to, co potrzebujemy, a laser zrobi za nas resztę.

Oszczędność materiału

Najczęściej blacha jest dostarczana do zakładu obróbki w specjalnym arkuszach, które mają określone wymiary. Dzięki technologii cięcia blachy laserem bez problemu w maksymalnym stopniu można wykorzystać materiał i do maksimum zminimalizować towar, który będzie traktowany jako odpadki. To przekłada się na obniżenie kosztów produkcji, mniejsze straty, większy zarobek, a także ochronę środowiska.

Brak poprawek

Ten aspekt wykorzystania ciecia laserem jest bardzo ważny, gdyż cięty materiał jest praktycznie gotowy do dalszej obróbki jeżeli jest to wymagane. Blacha nie może się uszkodzić, ma profesjonalnie przygotowane krawędzie, nie jest pogięta, poszarpana, porysowana, nie ma innych widocznych uszkodzeń. To wpływa znacząco na jakość produktu finalnego.