Zanzibar – najbardziej „modny” kierunek egzotyczny

Last minute na zanzibar

Każdy od czasu do czasu potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku od miejskiego zgiełku, dlatego planowanie urlopu nierzadko przynosi równie wiele radości co samo rozkoszowanie się błogim lenistwem w ciepłych krajach. Ciekawą odskocznią od najpopularniejszych kierunków europejskich takich jak Grecja, Hiszpania czy Włochy jest wycieczka do dalekiej Tanzanii, a dokładniej na Zanzibar – afrykańskiej wyspy położonej na Oceanie Indyjskim.

Wakacje na Zanzibarze to gwarancja udanego wypoczynku niezależnie od pory roku i niepowtarzalna okazja do tego, aby zafundować sobie niezapomniany urlop w egzotycznym wydaniu.

Zanzibar – wyspa w samym sercu Afryki

Zanzibar, a w zasadzie Unguja, bo tak brzmi prawidłowa nazwa wyspy, należy do Archipelagu Zanzibar znajdującego się tuż u wschodnich wybrzeży Afryki. Niewielka wyspa zamieszkiwana przez nieco ponad 600 tys. ludności z każdej strony otoczona jest Oceanem Indyjskim, który tworzy niepowtarzalną atmosferę. Na Zanzibarze panuje klimat równikowy monsunowy, co przekłada się na występowanie pory deszczowej i suchej, co nie zmienia faktu, że wakacje last minute na Zanzibarze to doskonały pomysł na spędzenie zarówno letniego, jak i zimowego urlopu. Nawet gdy na południowej półkuli panuje zima, temperatury na afrykańskiej wyspie oscylują w granicach 30 st. C.

Wakacje na Zanzibarze w iście rajskim otoczeniu

Pierwsze skojarzenia związane z Zanzibarem to oczywiście turkusowa, idealnie przejrzysta woda w oceanie, a także biały, miękki piasek w otoczeniu tropikalnej roślinności i błękitnego nieba. Wszystkie te elementy składają się na obraz prawdziwie rajskiej wyspy, którą Zanzibar w istocie jest. Jednak malownicze plaże to nie wszystko, co afrykańska wyspa ma do zaoferowania turystom z całego świata. Na Zanzibarze można poczuć niesamowity klimat dzikiej przyrody i na własne oczy przekonać się o jej prawdziwym obliczu.

Rajskie wakacje na Zanzibarzenie mogą obejść się bez wizyty na safari – widok żyraf, słoni i innych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu to jeden z tych obrazów, które zapadają w pamięć do końca życia. Spędzając urlop na Zanzibarze warto skorzystać z safari nie tylko w wersji lądowej, ale również morskiej. Blue Safari to jedna z największych atrakcji afrykańskiej wyspy, która pozwala podziwiać piękno podwodnego świata nie tylko z pozycji łodzi. Nurkowanie w szmaragdowych wodach Zanzibaru to coś, czego po prostu nie można przegapić.

Wycieczka na Zanzibar – Stone Town

Zanzibar to nie tylko malownicze zachody słońca na plaży czy wycieczki na safari. Wakacje last minute na afrykańskiej wyspie to doskonała okazja do tego, aby zwiedzić miasto, w którym urodził się legendarny wokalista Queen – Freddie Mercury. Stone Town to jednak prawdziwy miszmasz kulturowy i architektoniczny, gdzie na każdym kroku przenikają się wpływy arabskie i indyjskie, których dopełnieniem jest obecność afrykańskich tradycji. Niezwykle klimatyczne nadmorskie miasto to prawdziwa gratka dla miłośników historii, ale również egzotycznej kuchni, z której Zanzibarprzecież słynie. Świeże owoce i warzywa pachną i smakują tutaj znacznie bardziej intensywniej, a owoce morza w towarzystwie niezwykle aromatycznych przypraw t prawdziwa uczta dla podniebienia.