Co można zrobić z nieatrakcyjnym uśmiechem?

Coraz większą wagę przykładamy do tego, jak wyglądamy. Jednym z najważniejszych elementów, który znacząco wpływa na naszą atrakcyjność, a tym samym bardzo dobre samopoczucie jest właśnie uśmiech. Zdrowe dziąsła, białe i równe zęby, brak kamienia nazębnego, a także ubytków i próchnicy, sprawią, że na pewno każdy dzień będzie przyjemniejszy. Co można zrobić w sytuacji, gdy nasz uśmiech nie jest idealny?


Atrakcyjny wygląd ma dla nas bardzo duże znaczenie. Sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie, łatwiej nawiązujemy i utrzymujemy kontakty, mamy większą moc przekonywania, jak również łatwiej będziemy mogli załatwiać większość spraw. Ogromnym elementem, który ma wpływ na wygląd, jest oczywiście uśmiech, dlatego szczególną uwagę powinniśmy przyłożyć do tego, co robimy, aby był maksymalnie szeroki.

Regularne dbanie o zęby powinniśmy wynieść z dzieciństwa. To właśnie ono jest czasem na kształtowanie pozytywnych nawyków. Jeżeli takich nie posiadamy, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów, np. higienistki. Rola doświadczonego stomatologa jest również bardzo ważna. Wiele rzeczy możemy również wykonać samemu, w domu.

Przede wszystkim profilaktyka stomatologiczna

Jeżeli nasz uśmiech oraz stan zębów nie jest do końca zadowalający, warto podjąć działania, które będą zmierzać między innymi do tego, aby tego stanu nie pogorszyć jeszcze bardziej. Tu ważna jest profilaktyka stomatologiczna, które obejmuje takie aspekty, jak:

– systematyczne czyszczenie zębów,
– stosowanie odpowiednich środków czystości,
– samokontrolę stanu uzębienia,
– brak zaniechania działania, w przypadku stwierdzenia ubytków, choroby dziąseł, itd.

Wizyta u stomatologa

To właśnie stomatolog będzie miał możliwość, aby dokładnie sprawdzić, jaki jest stan naszej jamy ustnej oraz zaproponować najlepsze rozwiązania. W grę może wchodzić uzupełnienie ubytków, pozbycie się próchnicy, wybielanie zębów i usuwanie przebarwień, usuwanie kamienia nazębnego, wszczepienie implantów lub zastosowanie innych wypełnień protetycznych. W grę może wchodzić również zastosowanie licówek pełnoceramicznych lub leczenie ortodontyczne, którego zadaniem jest przede wszystkim korekta wad zgryzu.

Im szybciej podejmiemy działania, tym zdecydowanie lepszy efekt osiągniemy. Sami możemy dbać o zęby (na przykład poprzez redukcję słodyczy, papierosów), jak również korzystać do woli z pomocy specjalistów, którzy zaproponują najlepsze rozwiązania.