Praca na studiach dziennych – 3 pomysły na dorobienie

kierowca

Według badań, większość polskich studentów dorabia w czasie wolnym od nauki. Podejmują się przy tym różnych prac, przede wszystkim w niepełnym wymiarze godzinowym. Co ciekawe, część z nich jest w stanie zarobić nawet kilka tysięcy złotych w każdym miesiącu. Oto 3 zawody, w których dorobisz podczas studiów.

Polscy studenci chętnie pracują

Do takiego wniosku doszli badacze, którzy analizowali aktywność zawodową Polaków w czasie studiów. Motywów tak chętnego podejmowania pracy jeszcze podczas nauki jest wiele. Z odpowiedzi wyłaniają się jednak dwa najczęściej wymieniane powody:

  • chęć dorobienia i podwyższenia standardu życia,

  • konieczność podjęcia pracy, aby móc utrzymać się finansowo.

Obecnie studenci mają ogromne pole manewru na rynku pracy. Na portalach ogłoszeniowych nie brakuje ofert dla młodych ludzi, a pracodawcy chętnie zatrudniają również tych bez doświadczenia. Co ważne, w wielu zawodach możliwa jest realizacja elastycznego systemu pracy – tak aby dopasować godziny pracy do obowiązków na uczelni.

Oto 3 pomysły na dorobienie dodatkowych pieniędzy podczas studiów dziennych.

Zobacz: oferty pracy w Zamościu

Kierowca

To praca, którą chętnie wybierają studenci dzienni. Zapewnia duża elastycznośc, ponieważ może być wykonywana o różnych porach, a także w weekendy – to właśnie wtedy kierowcy mogą liczyć na najwyższe zarobki. Co ważne, aby przewozić pasażerów nie trzeba nawet posiadać własnego samochodu. Na rynku działa wiele firm, które udostępniają pojazdy w zamian za prowizję.

W większych miastach jak Poznań, Kraków czy Warszawa, studenci zarabiają nie tylko na transporcie pasażerów, ale również jedzenia. Tutaj oprócz wynagrodzenia pochodzącego od samej aplikacji, mogą oni liczyć również na napiwki od klientów.

Wirtualny asystent

Coraz więcej przedsiębiorców działających w internecie poszukuje wirtualnego wsparcia. Zakres obowiązków osoby zajmującej takie stanowisko może być bardzo szeroki – od prowadzenia profili w mediach społecznościowych, przez dodawanie produktów do sklepu internetowego, aż po umawianie spotkań.

Co istotne, większość wirtualnych asystentek oraz asystentów pracuje w modelu asymetrycznym. Oznacza to, że nie mają oni normowanych godzin pracy – na przykład w przedziale 8-15. Zamiast tego wykonują swoje obowiązki w wybranych przez siebie terminach. Jedynym warunkiem jest to, aby zrealizować je w wyznaczonym terminie.

Jeśli szukasz pracy jako wirtualny asystent zajrzyj na portale dla freelancerów.

Przedstawiciel handlowy

Coś dla osób mających sprzedażową smykałkę. Wiele firm handlowych chętnie rekrutuje do siebie studentów i powierza im zadania związane ze sprzedażą wyprodukowanych wyrobów. Wynagrodzenie takiego handlowca prawie zawsze uzależnione jest od osiąganych wyników – im więcej produktów uda mu się sprzedać, tym wyższe wynagrodzenie otrzyma.

Przedstawiciele handlowi poszukiwaniu są w niemal każdej branży. Oznacza to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, szukając zatrudnienia w firmie sprzedającej produkty związane np. z naszym hobby.