Trendy wnętrzarskie 2022 – postaw na naturę w roli głównej

aranzacja wnetrz

Wnętrzarskie trendy 2022 są naprawdę bardzo ciekawe. W grę wchodzi stawianie na wszechobecny minimalizm, który mocno da o sobie znać pod postacią zamiłowania do wszystkiego, co jest urządzone zgodnie z naturą. Styl eko, bo o nim mowa wiedzie prym w modnych wnętrzach 2022. Można także stawiać w nim na styl japandi, boho, jak również na wszystko, co jest związane z funkcjonalnością i przytulnością. Co jeszcze jest w trendach wnętrzarskich 2022?

​Modny styl wnętrz 2022 – eko

Bezapelacyjnie najmodniejszym stylem we wnętrzach 2022 będzie i jest styl eko. Dał on o sobie mocno znać już w poprzednich latach, ale projektanci rozkochali się w nim do tego stopnia, że nie dają o nim absolutnie zapomnieć. Wręcz przeciwnie – mocno lansują go w swoich projektach i umacniają jego wysoką już pozycję w topowych stylach, które rządzą wyobraźnią amatorów dobrego designu.

Styl eko kocha wszystko, co związane jest ze środowiskiem naturalnym. Wnętrza utrzymane w nim nawiązują do barw natury, do zieleni, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym, jak również do brązów, beży, bieli czy też szarości. Cała paleta tych barw jest jak najbardziej pożądana, ale jednak uważajmy z tym, żeby łączyć ją ze sobą w sposób spójny i zrównoważony. Takie działanie to klucz do sukcesu na drodze do osiągnięcia przestrzeni, która wprowadzi co mieszkań i domów harmonię oraz spokój w całej swojej okazałości.

​Styl eko to także minimalizm – nie bójmy się go!

Styl eko świetnie wprowadza minimalizm do wnętrza, podobnie jak modny skandynawski styl czy też japandi oraz boho, które także są mocno osadzone w trendach. Pamiętajmy o tym, że tam rola natury również jest bardzo ważna, a zwłaszcza lnu, ratanu oraz drewna. To materiały, które są ponadczasowe i można śmiało o nich powiedzieć, że lubią się z każdym stylem – można śmiało stawiać dzięki nim na eklektyzm. Nie bójmy się takich połączeń. Trendy nakazują także tworzenie oprócz tego przestrzeni w których można śmiało powiedzieć panuje funkcjonalność. W naszych mieszkaniach i domach ma nam być przede wszystkim wygodnie.

Modne wnętrza są przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i sprzyjają relaksowi. Pamiętajmy o tym, aby tworząc takie przestrzenie łączyć to, co na topie, z tym, co nas identyfikuje. W mieszkaniu mamy poczuć się przede wszystkim wygodnie. A komfort definiuje otaczanie się wszystkim, co lubimy, na co lubimy spoglądać i w czym czujemy się po prostu dobrze i swobodnie.