Narożnik z funkcją spania – wielofunkcyjny mebel do salonu i nie tylko!

Doskonały nie tylko do wypoczynku na co dzień, ale również do komfortowego snu nocą – narożnik z funkcją spania jest jednym z najczęściej kupowanych mebli wypoczynkowych. Jak dobrać najlepszy narożnik rozkładany dla siebie? Doradzamy!

Dlaczego warto kupić narożnik rozkładany?

Rozkładane narożniki to meble o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki wykorzystaniu w nich funkcji spania mogą nocą przemienić się w wygodne łóżko – również do używania każdego dnia.

Najczęściej narożniki z funkcją spania kupowane są do małych wnętrz, gdzie jednocześnie spełniają one funkcję łóżka. Z tego powodu są one szczególnie popularne w kawalerkach.

Jednak narożnik rozkładany może sprawdzić się również w domu z sypialnią. Będzie on na pewno przydatny wtedy, gdy często przyjmujemy gości i chcemy ich wygodnie przenocować.

Także takie narożniki świetnie sprawdzą się na rodzinną noc spędzoną podczas oglądania filmów.

Właśnie dlatego narożniki z funkcją spania są dzisiaj tak popularne i można zobaczyć je w wielu salonach.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się narożnik z funkcją spania?

Najczęściej narożnik rozkładany jest przeznaczony do stosowania w salonie, ale warto wskazać, że mebel ten może mieć też inne zastosowanie.

Bardzo często narożniki wyposażone w funkcję spania są wybierane do pokojów młodzieżowych. Wielu nastolatków nie chce już, by w ich pokoju znajdowało się łóżko, ponieważ narożnik jest znacznie wygodniejszy, na przykład podczas oglądania telewizji, grania w gry czy przyjmowania znajomych.

Jak wybrać najlepszy narożnik rozkładany?

Wybór narożników rozkładanych w sklepach jest dzisiaj bardzo szeroki. Jaki mebel warto wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego narożnika warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Wymiary narożnika, aby pasował on do konkretnego miejsca,

  • Wymiary przestrzeni do spania po rozłożeniu narożnika,

  • Styl narożnika, który powinien być dopasowany do wystroju wnętrza,

  • Rodzaj zastosowanego materiału obiciowego i jego funkcje, na przykład odporność na zaplamienie,

  • Kolorystyka narożnika,

  • Sposób rozkładania narożnika.

Jak kupić narożnik z funkcją spadania bez przepłacania?

Gdy natomiast poszukiwany jest narożniki z funkcją spania tanio, najlepiej sprawdzić oferty dostępne w internecie, również bezpośrednio u producentów mebli wypoczynkowych.

W sklepach producentów dostępna jest pełna gama narożników, które mogą być też przygotowane na zamówienie klienta, na przykład pod kątem ich materiałów obiciowych czy rodzaju zastosowanych nóżek. To powoduje, że mogą być one dobrane indywidualnie do potrzeb zamawiającego.